Celem Stowarzyszenia jest: działalność społeczna na rzecz rozwoju nauczania przedmiotów przyrodniczych, rozbudzania aktywności zawodowej nauczycieli, upowszechniania wiedzy i umiejętności przyrodniczych oraz integracji środowiska nauczycielskiego.

Projekt pt.: EKOBOHATERZY - JAKO PRZYKŁAD PODNOSZENIA POZIOMU ŚWIADOMOŚCI EKOLOGICZNEJ I AKTYWIZACJI SPOŁECZEŃSTWA DLA DZIAŁAŃ NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU dofinasowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr 5.5 „Międzydziedzinowa Edukacja ekologiczna”.

Ogólnopolski projekt „Ekobohaterzy” składa się z 2 niezależnych konkursów: „Ekobohaterzy” i „FotoEkoBlog”. Głównym celem projektu jest aktywizacja młodzieży do proekologicznego działania.

Formuła konkursu przewiduje udostępnienie uczestnikom szerokiego spektrum profesjonalnie przygotowanych materiałów szkoleniowych i edukacyjnych, na bazie których uczniowie będą zachęcać do aktywnego działania (”Ekobohaterzy”) lub promować proekologiczne zachowania w e-przestrzeni (FotoEkoBlog). Już od 2 etapu uczniowie będą pracować pod czujną opieką ekspertów- naukowców i praktyków.

WSZYSTKIE ZADANIA KONKURSOWE BĘDĄ NA BIEŻĄCO DOSTOSOWYWANE DO AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMICZNEJ.

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY. Każda szkoła uczestnicząca w przedsięwzięciu otrzyma zaświadczenie o udziale w konkursie ogólnopolskim. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej EKOBOHATERZYKONKURS.EU [5]

Rejestracji do udziału w projekcie można dokonać do dnia 16.10.2020R.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Panią Lucyną Cichy (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 32 259 27 92) lub z Panią Małgorzatą Deską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. [6], tel.: 32 259 2472).

Zapisz się na EkobohaterzyKonkurs.eu

Składki członkowskie należy wpłacać na konto:

95 1140 2004 0000 3102 7935 5791

mBank/ Kraków

składka jest płatna w każdym roku kalendarzowym - kwota 40 zł (emeryci 20 zł)

 

[Deklaracja przystąpienia do Stowarzyszenia.pdf]